COOLING TECHNIQUE s.r.o. Na hlavní stránku
výhradní dodavatel komponentů Eurofill pro Českou republiku
   
  - výplně pro chladicí věže a vodní hospodářství
  - komponenty pro chladicí věže
  - zvlhčovací výplně pro vzduchotechnické jednotky
  - vzduchotechnické eliminátory vody
  - příslušenství pro montáž eliminátorů
 
Výplně pro chladicí věže a vodní hospodářství
(pro čistírny odpadních vod další speciální přehled s výplněmi BIO 13, BIO 20, BIO 27)
Onda 13-20-27
ONDA 13 - 20 - 27
Tvar teplosměnné plochy výplně je složen z vlnitých listů PVC, tvořících výplň tak, aby došlo k vysokému sdílení tepla na přechodu vzduch/voda a došlo k optimálnímu sdílení tepla. Typ ONDA 13 mm se nejvíce používá u chladících věží s vodou relativně čistou a u věží, jejichž rozměry musí být minimalizovány - typické pro klimatizaci. Typ ONDA 20 mm vlny najde uplatnění pro průmyslové užití s větším rizikem znečištěné vody a typ ONDA 27 mm je pro těžké provozy. Všechny typy výplní jsou na přání k dodání s větší tlušťkou listu. Tyto výplně jsou také vhodné pro průmyslové sprchové chladiče a pro čistírny odpadních vod (ONDA 27 mm).
Na začátek stránky
Komponenty pro chladicí věže
NET 65
NET 65
Model NET 65 (žaluzie pro přívod vzduchu) je určen pro vytvoření příslušného tahu vzduchu pro chladící věže, kde plní čtyři funkce: zabraňuje nasávání okolních předmětů do věže (např. listí apod.), eliminuje ztráty vody ostřikem, vyrovnává proud vstupního vzduchu, zastíněním zabraňuje možnému růstu řas a dalších mikroorganismů.
H 130
H 130 - DRIFT 130
Eliminátor kapek vody H 130 (se dvěma změnami směru) a DRIFT 130 (se čtyřmi změnami směru) je zvláště určený k vytvoření intenzivního proudu vzduchu u odpařovacích chladicích věží. Konstrukce vychází z předlisků PVC listů. Tyto eliminátory jsou stavebnicové a jsou dodávány v blocích pro snadné vložení do chladící věže a rovněž pro snadné vyjmutí při inspekci rozvodů vody. Díky jejich obdélníkovému, modulovému tvaru a snadnému dělení se snadno vytvoří přesný rozvodný systém. Typ H 130 je standardní model určený pro axiální ventilátory k vytvoření vysokého tahu vzduchu, typ DRIFT 130 pro intenzívní proudění vzduchu.
Na začátek stránky
Zvlhčovací výplně pro vzduchotechnické jednotky
FLOC
FLOC - VÝPLNĚ PRO ZVLHČOVÁNÍ
Výplně FLOC jsou určeny pro sekce zvlhčování vzduchu vzduchotechnických jednotek. Jsou vyrobeny z PVC (max. provozní teplota 75°C), na které jsou nalepena viskózní umělá vlákna, která zabezpečí rovnoměrné smáčení a delší životnost výplně.
HUMYPAD
HUMYPAD
Zvlhčovací náplň HUMYPAD je alternativa vyrobená z archů savého papíru, impregnovaného vodovzdornou pryskyřicí. Archy mají tvar vlny křížem krážem a jsou slepeny tak, aby tvořily průchody, ve kterých průtok vzduchu přijde do kontaktu s vodou pohlcenou papírem. Přestup tepla nastane jak na povrchu, tak i v pórech papíru. Zajímavou vlastností této náplně je zejména nepřítomnost fenolu pryskyřice a tím souvisejícího zápachu z papíru.
Na začátek stránky
Vzduchotechnické eliminátory vody
ELIMINÁTOR F 10
ELIMINÁTOR F 10
Eliminátor F 10 je použitelný v proudu vzduchu následovně po zvlhčovací sekci vzduchotechnické jednotky a v pračkách vzduchu, kde rychlost vzduchu je v rozmezí 3 až 6 m/s (při poměru voda vzduch od 1 l/m3). Standardní rozteč lamel je 25 mm. Při vysokém stavu zátěže ( poměru voda /vzduch 1,5 l/m3 ) nebo v nepříznivých rychlostních podmínkách (od 6 do 8 m/s ), musí být rozteč snížena na 20 mm. Při ještě vyšší vodní zátěži je vhodné použít dvou úrovní listů sériově zapojených s jemným odstupňováním, abychom se vyvarovali unášení sekundárních kapek.
ELIMINÁTOR F 20
ELIMINÁTOR F 20
Eliminátor F20 je využíván v instalacích, ve kterých se rychlost vzduchu pohybuje mezi 1 až 4 m/s. Jeho geometrický tvar zajistí optimální činnost dokonce i při nízkých rychlostech proudění a odlučuje i jemné kapky. Typická aplikace pro F 20 je v pračkách vzduchu. Tři změny směru proudění kombinované se třemi břity dovolují vysoký poměr vody a vzduchu (2 l/m3).
ELIMINÁTOR F 40
ELIMINÁTOR F 40
Eliminátor F 40 je převážně využíván ve vzduchotechnických jednotkách za chladicími výměníky. Vlhkost, která zkondenzuje na břitech je odvedena v podobě kapek. Tento eliminátor je určen pro rychlost vzduchu mezi 2,5 m/s a 4 m/s a pro klimatizační jednotky s nízkým poměrem voda/vzduch ( 0,3 l/m3).
ELIMINÁTOR F 33
ELIMINÁTOR F 33
Eliminátor F33 je ideální řešení pro odstranění kapek vody z proudu vzduchu za výměníkem chlazení vzduchotechnických jednotek, s rychlostí proudění mezi 2 m/s a 5 m/s. Díky jeho speciálnímu geometrickému tvaru (model F 33 má rozteč lamel 33 mm), lze dosáhnout zajímavých úspor v množství profilů užívaných pro danou sekci. Zesílené břity zajišťují intenzivnější odlučovací sestavu. Tento typ je nejnovější provedení s velmi efektivním výkonem a příznivější cenou ve srovnání s typem F 40.
Na začátek stránky
Příslušenství pro montáž eliminátorů
Držáky
DRŽÁKY
 
Sestava
SESTAVA
 
Na začátek stránky
Na hlavní stránku